scripti.org'u komple yönetecek gönüllü içerik editörü aranıyor.
Editör oluşan reklam gelirlerini de alabilecek.

iletişim: uskan1@gmail.com
Scripti.Org - Film Önerileri

Film Önerileri

2014-02-07 tarihinde bergutay tarafından eklenmiş

Günümüzde film izlemek için pek çok web sitesi bulunurken, aralarından kalitesi ile sıyrılanlar dikkat çekmektedir. Görüntü kalitesi, özgün açıklamaları ile ziyaretçilerine kaliteli hizmet vermeyi misyon edinmiş film siteleri büyük beğeni toplamaktadır.

IMDB puanlamasına göre sinema severlere film önerisi yapmak gerekirse, ilk sırayı Esaretin Bedeli isimli 1994 yapımı muhteşem bir film olacaktır. Hapishaneye haksız bir şekilde düşen bankacıyı konu alan filmde, kahramanımızın hapishane müdürü ile olan vergi konulu yakınlığı ve hapishanedeki dostluklar anlatılmaktadır. Hiç umulmayan bir anda hapishaneden firar eden Andy, daima hayallerini kurduğu tatil yerine kaçacaktır. Film önerilerinde en çok dikkat edilen, kurgu ve oyunculuktur.

IMDB puanlamasına göre 2. ve 3.sırada “Baba” serisi bulunmaktadır. Muhteşem oyunculuğu ile dikkat çeken 1972 ve 1974 yapımı, Baba 1 ve Baba 2 unutulmaz filmlerin arasında kendisine sağlam bir yer edinmiştir. Değerli sinema severlere film tavsiyeleri olarak IMDB’de 4.sırada olan 2008 yapımı Kara Sövalye filmini önereceğiz. Amerika’da efsane haline gelmiş Batman pek çok kez sinemaya uyarlansa da en dikkat çekici film 2008 yılında çekilen yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı, başrollerinde Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart oynadığı, 1,120,434 kişi tarafından 10 üzerinden 9 puanlık ortalamayı yakalamış harika bir filmdir. Gotham şehrinin geleceğinin Batman’a bağlı olduğu yakın gelecekte “Yarasa Adam” muhteşem bir aksiyonu sizler ile buluşturuyor.

IMDB’de 5.sırada yer alan bir diğer baş yapıt ise Pulpfiction filmidir. Usta yöntemen Quentin Tarantino tarafından çekilen, ünlü aktör John Travolta’nın, Uma Thurman ile başrolü paylaştığı 1994 yapımı sıra dışı bir filmdir. “Ucuz Roman” yani Pulpfiction’da bir diğer usta aktör Samuel L.Jackson siyahi oyuncular arasında en yetenekli ve bilinen isimdir. Filmin kapağında Uma Thurman, bir yatakta önünde tabancası ve kül tablası ile esrarengiz bir poz vermektedir.

 

Scripti.Org bir Proje3x projesidir.