Scripti.Org - En İyi Yerli Webmaster Forumları

En İyi Yerli Webmaster Forumları

22-02-2013 tarihinde eklenmiş ve 25856 hiti var

Son yıllarda oldukça popüler olan bir alan desek yanılmış olmayız.
Bu platformlar webmaster kullanıcılarına oldukça yararlı bir gelir kaynağı.Özellikle bazı webmaster forumlarının günlük ticaret hacmi oldukça yüksek.Bu klasik şeyler bir yana son zamanlarda kopya sitelerin arttığını görmemek ve rahatsız olmamak için kör olmak gerekiyor.

1-2 sene önce webmaster forumları çok rahat bir şekilde elle sayılması mümkün iken şuanda elimizdeki 10 parmak yetersiz kalıyor.

Rekabet iyi bir şeydir.Fakat bilinçsizce yapılanı değil.

Yani siz webmaster devine rakip açmaya karar verdiniz.Buraya kadar herşey güzel.
Fakat site tanıtımınızı gidip o rakip olduğunuz sitede basit bir konu açarak yapmanız kadar gülünç bir durum yok.Daha sonra yine aynı forum yazılımı,aynı tema,aynı konular hatta aynı giriş indexi. Ne tesadüf değil mi ?
Tabi bunu yapan 1-2 site, bu yüzden genelleme yapmak istemeyiz.


Asıl konumuza dönerek webmaster forumlarının temelini oluşturan ve içinde bilinçli insanlardan oluşan bir kaç web sitesini bilinse de yine de sıralamalı şekilde tanıtmak isteriz;

Türkiyedeki en eski webmaster forumudur.Kaliteli içeriği ve çoğunlukla kaliteli ziyaretçileri vardır.Freelance yerli bir webmasterın ticaret yapabileceği en iyi sitedir.Fakat forumun ticaret hacmi çok yüksek olduğu için forumdaki kötü niyetli kullanıcılar artmıştır.

Platformu çok iyi tanımasamda kendilerini şuan 2.sırada görüyorum.Bunun nedeni sitenin oldukça fazla ziyaretçi çekmesi.Siteye doğrudan giriş sayısı fazla olduğu kadar bir okadar da google aramalarından kullanıcılarını çekmeyi başarıyorlar.Daha çok yeni başlayan webmaster kişilere hizmet vermeyi amaçlıyor.Sitedeki kullanıcılar r10.net adresine göre daha bilgisiz ve tecrübesiz görülüyor.

Sloganı bir avuç webmaster iken uzman webmaster forumu olarak değişti.Yönetim kadrosu daha önce r10.net adresinde ticaretini sürdürürken r10.net adresine rakip olarak açtığı fuub.net yaklaşık 4 sene önce kuruldu.
Forumun hatırı sayılır ticaret hacmi bulunuyor.Forum yönetimi ve kullanıcıları oldukça bilgili ve bilinçli insanlardan oluşuyor.

Hiç kuşkusuz Webmaster araçları denince akla gelen ilk sitelerden biridir.Fakat şuan aynısını webmaster forumları için söyleyemiyoruz.Forumun ticaret hacmi oldukça düşük.
Wmaraci.com adresini aslında diğer webmaster forumlarından ayıran çok özelliği var.
Oldukça yararlı onlarca eşsiz webmaster araçları bulunuyor.Forum yapısı vbulletin fakat oldukça geliştirilmiş.Sitenin görünümü diğer rakiplerine göre oldukça başarılı.Yönetim kadrosu oldukça ilgili görülüyor. Dileriz bu ilgi premium satışları ve reklam gelirleri patladığında da devam eder.

Kuruluşu bir anda olan bir webmaster forumu.Yönetim kadrosu eski r10.net yönetiminden oluşuyor.Oldukça hızlı kuruldu fakat gelişemedi.Site açıldığı tarihten bu yana sektörde farklılıklar yaratmak için sözler verdi.r10.net adresinden sıkılan, farklı bir oluşumun içinde bulunmak isteyen kullanıcılar ilk başlarda siteye destek verdiler.Fakat verilen sözlerin zamanlaması tutmayınca tüm kullanıcılar zaman içinde sitem etmeye başlandığı görüldü.Bir çok kullanıcı bu yüzden bu alternatif siteyi bırakmayı tercih etti.Forum ziyaretçileri ve yönetimi bilinçli ve bilgili kullanıcılardan oluşsa da forumun ticaret hacmi çok düşük.

Scripti.Org bir Proje3x projesidir.