Transkript Hesaplayıcı | script indir

Transkript Hesaplayıcı

asp scripti ve 2234 hiti var

 

TRANSKRİPT SCRİPTİ NASIL ÇALIŞIR

Transkript programını kullanabilmeniz için ilk önce DERS TANIMLA bölümünden  ders kaydı yapmak zorundasınız.. Daha sonra derslere göre notların durumuna göre HARF TANIMLA bölümüne giderek derslere göre harflendirme işlemini de yaptıktan sonra NOT TANIMLA  bölümünden notunuzu girerek ortalamanızı öğrenebilirsiniz..  

GEÇME NOTU NASIL HESAPLANIYOR

Notunuz hesaplanırken vizenin %40 ile finalin %60'ının toplamının yarısı sizin geçme notunuz oluyor.. Eğer finalden düşük almışsanız  büt notunu girerseniz final notunuz otomatik iptal oluyor ve bu seferde vizenin %40 ile büt notunun %60'ının toplamının yarısı geçme notunuz oluyor..HARF TANIMLAMA NEDİRHarf tanımlama geçme notunuza göre harf belirleme işlemidir.. Eğer notunuzu girmeden önce harf tanımlamamışsanız sistem otomatik olarak önceden belirlenmiş notları girmektedir..

HARFLERE GÖRE KAT SAYILAR

Bir dersten AA, BA, BB, CB, CC ile geçenler o dersten başarıyla geçmiş kabul edilir.. DD ve DC ile geçmişse Transkript başarı ortalaması 2,00 'ın üzerinde ise o derslerde şartı geçmiş kabul edilir.. FD VE FF ise o dersi seneye dersin açıldığı o yarıyılda tekrar alması gerekir.TRANKRİPT NASIL HESAPLANIYORTranskript dersin geçme notuna göre harf katsayısının o dersin kredisi ile çarpılması ve bu işlemin tüm derslere göre yapılıp toplam kredi sayısına bölünmesiyle elde edilen sonuç transkript notunuz oluyor.

    1 Yorum Var

  • Berkay yazmış 20-01-2013 - 23:31:56 tarihinde.

    İşime yaradı teşekkürler..

Yorum Ekle


Scripti.Org bir Proje3x projesidir.